استانداری گلستان
پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان > نسخه قابل چاپ > بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند
صفحه نخست > اخبار / اخبار زنان و خانواده استان / اخبار ویژه / گالری تصاویر > بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند

بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند


22 شهریور 1399. نويسنده: نصرتی

بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند

الهه غیناقی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در آیین انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور بانوان استانداری گلستان اظهار کرد: بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند و نیاز است که مورد حمایت قرار گیرند.

غیناقی با بیان اینکه طی سال های اخیر در اشتغال دولتی بانوان روند رو به رشدی را شاهد هستیم، ادامه داد: با توجه به اینکه در کسب و کارها درآمدهای پایینی برای بانوان در نظر گرفته می شود بانوان به دنبال کارآفرینی در حوزه های مختلف هستند.

 

مدیرکل امور بانوان استانداری گفت: باید از بانوان به ویژه سرپرستان خانوار حمایت شود و با هماهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از مشاغل بانوان روستایی حمایت خواهد شد.
وی افزود: یکی از مشکلاتی که بانوان با آن رو به رو هستند مکانی برای راه اندازی کسب و کار و کارگاه است، همچنین از دیگر مشکلاتی که در حوزه اشتغال بانوان وجود دارد چتر حمایتی پیشران ها برای راه اندازی کسب و کار است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان خاطرنشان کرد: با انعقاد تفاهم نامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان در ارائه مکان برای راه اندازی کسب و کارها تسهیل شد، همچنین روند رو به رشد حمایت طرح ها و پیشران ها از اشتغال بانوان مورد توجه قرار گرفت.
غیناقی ابراز امیدواری کرد: اجرای این تفاهم نامه به ارتقای سطح زندگی روستائیان و بانوان سرپرست خانوار کمک می کند.
گفتنی است؛ از محورهای این تفاهم نامه ایجاد بستر مناسب جهت بکارگیری متقابل از خدمات، فراهم شدن شرایط اشتغال برای جامعه هدف، شناسایی ظرفیت های و مزیت های منطقه جهت اشتغالزایی بانوان، ایجاد فرصت های شغلی جدید با بکارگیری ظرفیت های بالقوه، بالفعل و تبادل اطلاعات و همکاری در جهت انجام طرحهای مطالعاتی، آموزشی و پژوهش مشترک می باشد 

بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند

 

 

بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند

 

بانوان در راه اندازی کسب و کار پیشتاز هستند

 


بازگشت